Święty Mikołaj – jego prawdziwa historia
04.12.2020
Przed nami 11 listopada.
11.11.2020W tym roku 102. rocznicę odzyskania niepodległości przyszło nam świętować w inny niż dotychczas sposób. Niech wywieszona w naszych domach biało-czerwona flaga przypomina o tym doniosłym wydarzeniu. Poniższa prezentacja zaprasza nas w wirtualną podróż przez blisko 150 lat z dziejów narodu, który pozbawiony państwa walczył o swój byt i powrót na mapę Europy.
„SZKOŁA PAMIĘTA”
01.11.2020Nasza szkoła uczestniczy w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”.
Sprawujemy opiekę nad Miejscem Pamięci Narodowej - grobem jeńców wojennych z obozu w Łambinowicach, który znajduje się na cmentarzu parafialnym w Niwnicy. Został on uporządkowany i udekorowany przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych.
„BOHATERON. WŁĄCZ HISTORIĘ W TWOJEJ SZKOLE”
01.11.2020Nasza szkoła już po raz trzeci wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii „BohaterOn. Włącz historię w Twojej szkole”.
16Celem projektu jest przybliżenie dzieciom i młodzieży tematyki powstańczej. W ramach zajęć edukacyjnych uczniowie poznali realia życia w okupowanej, walczącej stolicy i mogli spojrzeć na nie z perspektywy ludności cywilnej, harcerzy, sanitariuszek i powstańców. Zajęcia były też doskonałą okazją do wysłuchania powstańczych piosenek i obejrzenia zdjęć zniszczonego miasta. Drugim etapem podjętych przez nas działań było przygotowanie kartek, które stanowią graficzną formę podziękowania za powstańczy trud i hołdu złożonego tym, dla których ojczyzna była wartością nadrzędną. Zostaną one przekazane żyjącym bohaterom sierpnia 1944 roku.
INFORMACJA - OBIADY!
23.09.2020Drodzy Rodzice
Informujemy, że od dniu 1.10.2020r. uczniowie będą mogli skorzystać z obiadów w szkole. W celu zapisania dziecka na obiad należy pobrać i podpisać umowę ( 3 egzemplarze) na korzystanie przez ucznia z obiadu. Umowa w pliku PDF
W razie rezygnacji z korzystania przez ucznia z obiadu, przypominamy o konieczności złożenia pisemnej rezygnacji. Brak oświadczenia spowoduje dalsze naliczanie opłat za posiłki.
Wszelkie informacje dotyczące obiadów udzielane są pod nr telefonu kom. 603 077 282.
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021
31.08.2020Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 w ZSP w Niwnicy odbędzie się 1 września o godz. 8.00 na podwórku szkolnym.
W razie deszczu spotkanie uczniów kl.I-III z Dyrektorem SP i wychowawcami będzie miało miejsce na sali gimnastycznej. W uroczystości mogą wziąć udział rodzice uczniów kl.I, zaopatrzeni w maseczki.
Uczniowie kl. IV-VIII rozpoczną rok szkolny w salach lekcyjnych, bez udziału rodziców:
- kl.IV - sala nr 4,
- kl.V - sala nr 5,
- kl.VI - sala nr 8,
- kl.VII - sala nr 3,
- kl.VIII - sala nr 2.
W tym dniu dowóz uczniów kl.I-VIII będzie zorganizowany według planu:- wyjazd spod szkoły godz.7.15,- ok.godz.7.30 - Wierzbięcice,- ok.godz.7.40 - Kubice (osiedle domków jednorodzinnych),- ok.godz.7.50 - Wyszków,- powrót godz.9.00.
Uczniowie zobowiązani są do założenia maseczek podczas przejazdu autobusem.Zapraszamy!
Uwaga rodzice uczniów klas ósmych!
31.05.2020Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 – MEN ogłasza konsultacje
https://www.kuratorium.opole.pl/terminy-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20202021-men-oglaszakonsultacje/
informacja o ofercie szkół w Nysie można znaleźć pod linkiem
https://nabor.pcss.pl/nysa/szkolaponadpodstawowa/
Przypominam, że biblioteka szkolna jest otwarta w środy od 9.00 do 12.00.
01.06.2020Zgodnie z nowymi procedurami potrzebne książki do wypożyczenia należy wcześniej zgłosić p. Beacie Koczut, np. mailowo przez Librusa.Wypożyczone książki i podręczniki szkolne należy oddawać do biblioteki od 8 czerwca, zostawiając je w pudle ustawionym przy wejściu do szkoły. Do zwracanej książki należy włożyć karteczkę z datą zwrotu, imieniem i nazwiskiem oraz klasą.Proszę o zwrot wszystkich wypożyczonych podręczników i książek, w przeciwnym razie, zagubione lub zniszczone trzeba odkupić, zgodnie z regulaminem o wypożyczaniu podręczników."
Beata Koczut
Nasza szkoła uczestniczy w Projekcie "Zdalna szkoła"
31.05.2020Informujemy, że uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Projekcie „Zdalna szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Sprzęt komputerowy trafił już do uczniów, dzięki któremu mogą w pełni realizować zdalne nauczanie.
Uwaga rodzice!!!
21.05.2020Bardzo prosimy o przesłanie drogą elektroniczną deklaracji pobytu dziecka w przedszkolu w okresie wakacyjnym na adres: niwnica@gzo.nysa.pl
Deklaracje należy przesłać do 29.05.2020 r.
Szanowni Państwo OD 1.04.2020 W CPZ DORMED W NYSIE BEZPŁATNE ŚWIADCZENIA PSYCHOLOGICZNE, PSYCHOTERAPEUTYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY.
02.06.2020Placówka będzie udzielać szeroko rozumianej pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej, a także wsparcia psychologicznego dla dzieci i młodzieży w bardzo szerokim zakresie (kryzysy osobiste, kryzysy rozwojowe, trudności relacyjne w rodzinie, szkole, grupie rówieśniczej, problemy emocjonalne, deficyty umiejętności itp.)
W ramach tej komórki będą realizowane bezpłatne- finansowane przez NFZ – świadczenia z zakresu pomocy psychologicznej i psychoterapii dla dzieci i młodzieży objętej obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki oraz kształcących się w szkołach ponadpodstawowych – do ich ukończenia, jednak nie później niż do ukończenia 21 roku życia, a także ich rodzin lub opiekunów prawnych.
W ZWIĄZKU AKTUALNĄ SYTUACJĄ WSZYSTKIE ŚWIADCZENIA BĘDĄ REALIZOWANE ZA POMOCĄ SYSTEMÓW TELEINFORMATYCZNYCH
Świadczeń udzielać będą doświadczeni w pracy z dziećmi psycholodzy , psychoterapeuci oraz terapeuci środowiskowi .
Rejestracja pod nr telefonów: 77/427 10 85, 882 096 660, 728 14 379
- Stosowanie treningów zadaniowych, uświadomienie dziecka co do jego predyspozycji, mocnych i słabych stron. Ma to na celu przezwyciężenie braków umiejętności życiowych. Zdobycie określonych umiejętności społecznych i poznawczych.
- Profilaktyka uzależnień. Trening opierania się naciskom i odmawiania.
-Trening asertywności służy zmniejszeniu lęku wynikającego ze złego przystosowania powstrzymującego dziecko przed bezpośrednim, uczciwym oraz spontanicznym wyrażaniem własnych poglądów oraz opinii.
- Rozwijanie umiejętności właściwej komunikacji w grupie i relacjach z innymi.
- Pomoc w opracowywaniu planów życiowych oraz koordynacja w ich wdrażaniu.
- Kształtowanie nawyku spędzania wolnego czasu w efektywny, racjonalny i kulturalny sposób.
- Zachęcanie do aktywności fizycznych służących rozładowaniu napięcia emocjonalnego oraz stosowanie terapii wyciszającej.
- Rozwijanie umiejętności społecznych; zdolność do nawiązywania więzi i przyjaźni; umiejętność wychodzenia z sytuacji konfliktowych bez uciekania się do przemocy i agresji; asertywność.
- Nauka w zakresie kontrolowania emocji i niwelowania emocji negatywnych (kontrola złości i agresji).
- Kształtowanie samooceny i godności, nauka doceniania wartości ważnych w życiu społecznym.
- Kształtowanie poczucia odpowiedzialności za podejmowane decyzje oraz nauka rozwiązywania problemów i podejmowania racjonalnych decyzji.
-Indywidualizacja podejścia w pracy połączona z okazywaniem zrozumienia, udzielaniem wsparcia i motywowaniem do pracy nad sobą. Zwraca się uwagę na indywidualne i częste rozmowy , uświadamiające im korzyści i starty z ich obecnego funkcjonowania i zachowania.
-Określeniem zasad i granic za naruszenie, których ponosi się konsekwencje.
-Uświadomienie, że są wartościowymi ludźmi oraz, że sami piszą scenariusz swojego życia, wskazywanie innych rozwiązań i szukanie innych wyjaśnień sytuacji problemowej.
- Zaleczenie ran z dzieciństwa, wzmocnienie samooceny, budowa stabilnego poczucia własnej wartości.
Procedury Współpracy
Świadczeniobiorcami mogą być dzieci poniżej 7 roku życia, dzieci i młodzież objęci obowiązkiem szkolnym do ukończenia 21 roku życia, a także dzieci i młodzież, którzy opuścili szpital czy inny ośrodek opiekuńczy i wymagają kontynuacji terapii.
Świadczeniobiorcy mogą być zgłaszani przez:
-pracowników socjalnych
-asystentów rodziny
-kuratorów sądowyh
-pedagogów, psychologów szkolnych
-rodziców opiekunów prawnych
-wychowawców klasowych oraz świetlic
-koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej
Poradnia współpracuje z zespołem podstawowej opieki zdrowotnej, kadrą psychologiczno-pedagogiczną w szkołach, w szczególności z nauczycielami, pracownikami i asystentami socjalnymi oraz kadrą kuratorską- po uzyskaniu zgody rodziców lub opiekunów